BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Leo MATTHYSEN | ZA | Mitchells Plain Tennis Club | No | - |
[2] | Peet KARSTEN | ZA | Orangia Tennis Club | No | - |
[3] | Jake DOWNIE | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
[4] | Dawid scholtz | ZA | Laerskool Fd Conradie | No | - |
[5] | Daniel KNOTT | Somerset West Tennis Club | No | - | |
[6] | Imaad Taliep | Claremont Tennis Club | No | - | |
[7] | Michael Loram | ZA | Edgemead Tennis Club | No | - |
[8] | Toit Malan | Curro Langebaan Primary | No | - | |
- | Ayabulela Hans | No | - | ||
- | Olivier Provoyeur | ZA | Bottelary Tennis Club | No | - |
- | Melt VAN AS | ZA | Country Club Tennis Club | No | - |
- | Thomas Tilney | Kelvin Grove Tennis Club | No | - | |
- | Divan Prinsloo | ZA | Kenridge Tennis Club | No | - |
- | Aiden Cupido | ZA | Malmesbury Tennis Club | No | - |
- | Sagen Hugo | ZA | Mitchells Plain Tennis Club | No | - |
- | Quinn Abercrombie | ZA | Plumstead Tennis Club | No | - |
- | TRISTAN DAMSEAUX | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Tassius Junior CHIGARIRO | Somerset College High | No | - | |
- | Luca GRANVOGL | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Christiaan Cronje | Paul Roos Gimnasium | No | - | |
- | Siegfried Visser | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Gustav Lombard | Welgemoed Tennis Club | No | - | |
- | Adriaan Engelbrecht | ZA | Bellville High | No | - |
- | Andre Diniz | BR | Claremont Tennis Club | No | - |
- | Sidney Sargeant | Curro Hermanus Primary | No | - | |
- | Samuel van der Walt | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Eckart Visser | ZA | Wellington Tennis Club | No | - |
- | Danté Nell | Somerset West Country Club | No | - | |
- | Sunwoo KIM | KR | Strand Tennis klub | No | - |
- | Herman Verwey | ZA | Evertsdal Tennis Club | No | - |
- | Liam Ramin Steenkamp | ZA | University of Cape Town Tennis Club | No | - |
- | Cebo Faleni | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-10-01 1:30pm | A1 | WELG - Court 1 |
Leo MATTHYSEN [1]
|
Olivier Provoyeur
|
6-0, 6-0 |
N/A | A2 | WELG - Court 2 |
Ayabulela Hans
(Did not play)
|
Sagen Hugo
|
Walkover |
N/A | A3 | WELG - Court 3 |
Divan Prinsloo
|
Danté Nell
(Did not play)
|
Walkover |
2021-10-01 1:30pm | A4 | WELG - Court 4 |
Sunwoo KIM
|
Imaad Taliep [6]
|
1-6, 3-6 |
2021-10-01 1:30pm | A5 | WELG - Court 5 |
Dawid scholtz [4]
|
Eckart Visser
|
6-1, 6-0 |
2021-10-01 2:45pm | A6 | WELG - Court 6 |
Cebo Faleni
|
Andre Diniz
|
6-3, 6-2 |
2021-10-01 2:45pm | A7 | WELG - Court 1 |
Siegfried Visser
|
Aiden Cupido
|
7-6, 3-6, 0-6 |
2021-10-01 2:45pm | A8 | WELG - Court 2 |
Herman Verwey
|
Daniel KNOTT [5]
|
0-6, 2-6 |
2021-10-01 2:45pm | A9 | WELG - Court 3 |
Toit Malan [8]
|
Quinn Abercrombie
|
6-2, 6-1 |
2021-10-01 2:45pm | A10 | WELG - Court 4 |
Liam Ramin Steenkamp
|
Adriaan Engelbrecht
|
6-1, 6-4 |
2021-10-01 2:45pm | A11 | WELG - Court 5 |
Thomas Tilney
|
TRISTAN DAMSEAUX
|
2-6, 5-7 |
2021-10-01 1:30pm | A12 | WELG - Court 6 |
Tassius Junior CHIGARIRO
|
Jake DOWNIE [3]
|
0-6, 3-6 |
2021-10-01 4:00pm | A13 | WELG - Court 1 |
Michael Loram [7]
|
Melt VAN AS
|
6-2, 6-1 |
2021-10-01 4:00pm | A14 | WELG - Court 2 |
Sidney Sargeant
|
Luca GRANVOGL
|
2-6, 2-6 |
2021-10-01 4:00pm | A15 | WELG - Court 3 |
Gustav Lombard
|
Christiaan Cronje
|
1-6, 0-6 |
2021-10-01 4:00pm | A16 | WELG - Court 4 |
Samuel van der Walt
|
Peet KARSTEN [2]
|
6-7(3), 0-6 |
2021-10-02 8:00am | A17 | PAR - Court 1 |
Leo MATTHYSEN [1]
|
Sagen Hugo
|
6-1, 6-0 |
2021-10-02 8:00am | A18 | PAR - Court 2 |
Divan Prinsloo
|
Imaad Taliep [6]
|
4-6, 4-6 |
2021-10-02 8:00am | A19 | PAR - Court 3 |
Dawid scholtz [4]
|
Cebo Faleni
|
6-4, 2-6, 7-5 |
2021-10-02 8:00am | A20 | PAR - Court 4 |
Aiden Cupido
|
Daniel KNOTT [5]
|
0-6, 1-6 |
2021-10-02 8:00am | A21 | PAR - Court 5 |
Toit Malan [8]
|
Liam Ramin Steenkamp
|
6-4, 7-5 |
2021-10-02 8:00am | A22 | PAR - Court 6 |
TRISTAN DAMSEAUX
|
Jake DOWNIE [3]
|
4-6, 2-6 |
2021-10-02 8:00am | A23 | PAR - Court 7 |
Michael Loram [7]
|
Luca GRANVOGL
|
6-4, 6-1 |
2021-10-02 8:00am | A24 | PAR - Court 8 |
Christiaan Cronje
|
Peet KARSTEN [2]
|
0-6, 1-6 |
2021-10-02 10:30am | A25 | PAR - Court 1 |
Leo MATTHYSEN [1]
|
Imaad Taliep [6]
|
7-5, 6-3 |
2021-10-02 10:30am | A26 | PAR - Court 2 |
Dawid scholtz [4]
|
Daniel KNOTT [5]
|
3-6, 3-6 |
2021-10-02 10:30am | A27 | PAR - Court 3 |
Toit Malan [8]
|
Jake DOWNIE [3]
|
3-6, 7-6, 1-6 |
2021-10-02 10:30am | A28 | PAR - Court 4 |
Michael Loram [7]
|
Peet KARSTEN [2]
|
6-3, 2-6, 6-4 |
2021-10-03 8:30am | A29 | WELG - Court 1 |
Leo MATTHYSEN [1]
|
Daniel KNOTT [5]
|
6-4, 6-0 |
2021-10-03 8:30am | A30 | WELG - Court 2 |
Jake DOWNIE [3]
|
Michael Loram [7]
|
6-1, 1-6, 3-6 |
2021-10-04 8:00am | A31 | WELG - Court 1 |
Leo MATTHYSEN [1]
|
Michael Loram [7]
|
6-2, 6-1 |
2021-10-04 8:00am | B1 | WELG - Court 3 |
Daniel KNOTT [5]
|
Jake DOWNIE [3]
(Ret.)
|
6-4, 4-1 Retired |
2021-10-03 8:30am | C1 | WELG - Court 3 |
Imaad Taliep [6]
|
Dawid scholtz [4]
|
6-4, 6-2 |
N/A | C2 | WELG - Court 4 |
Toit Malan [8]
|
Peet KARSTEN [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2021-10-04 8:00am | C3 | WELG - Court 4 |
Imaad Taliep [6]
|
Toit Malan [8]
|
6-3, 6-1 |
2021-10-02 10:30am | E1 | PAR - Court 5 |
Sagen Hugo
|
Divan Prinsloo
|
3-6, 1-6 |
2021-10-02 10:30am | E2 | PAR - Court 6 |
Cebo Faleni
|
Aiden Cupido
|
6-4, 6-4 |
2021-10-02 10:30am | E3 | PAR - Court 7 |
Liam Ramin Steenkamp
|
TRISTAN DAMSEAUX
|
6-2, 6-3 |
2021-10-02 10:30am | E4 | PAR - Court 8 |
Luca GRANVOGL
|
Christiaan Cronje
|
6-7(7), 6-4, 10-2 |
2021-10-03 8:30am | E5 | WELG - Court 5 |
Divan Prinsloo
|
Cebo Faleni
|
6-1, 6-0 |
2021-10-03 8:30am | E6 | WELG - Court 6 |
Liam Ramin Steenkamp
|
Luca GRANVOGL
|
3-6, 3-6 |
2021-10-04 8:00am | E7 | WELG - Court 5 |
Divan Prinsloo
|
Luca GRANVOGL
|
6-7(3), 6-7(6) |
2021-10-04 8:00am | F1 | WELG - Court 6 |
Cebo Faleni
|
Liam Ramin Steenkamp
|
6-2, 5-7, 6-10 |
2021-10-03 9:45am | G1 | WELG - Court 1 |
Sagen Hugo
|
Aiden Cupido
|
3-6, 4-6 |
2021-10-03 9:45am | G2 | WELG - Court 2 |
TRISTAN DAMSEAUX
|
Christiaan Cronje
|
6-1, 3-6, 3-10 |
2021-10-04 10:30am | G3 | WELG - Court 2 |
Aiden Cupido
|
Christiaan Cronje
|
1-6, 0-6 |
2021-10-04 9:15am | H1 | WELG - Court 1 |
Sagen Hugo
|
TRISTAN DAMSEAUX
|
6-4, 0-6, 10-6 |
2021-10-02 9:15am | I3 | PAR - Court 3 |
Eckart Visser
|
Andre Diniz
|
3-6, 3-6 |
2021-10-02 9:15am | I4 | PAR - Court 4 |
Siegfried Visser
|
Herman Verwey
|
4-6, 0-6 |
2021-10-02 9:15am | I5 | PAR - Court 5 |
Quinn Abercrombie
|
Adriaan Engelbrecht
|
3-6, 7-5, 8-10 |
2021-10-02 9:15am | I6 | PAR - Court 6 |
Thomas Tilney
|
Tassius Junior CHIGARIRO
|
6-1, 6-1 |
N/A | I7 | PAR - Court 7 |
Melt VAN AS
(Did not play)
|
Sidney Sargeant
(Did not play)
|
Walkover |
2021-10-02 9:15am | I8 | PAR - Court 8 |
Gustav Lombard
|
Samuel van der Walt
|
1-6, 0-6 |
2021-10-02 11:45am | I9 | PAR - Court 1 |
Olivier Provoyeur
|
Sunwoo KIM
|
3-6, 2-6 |
2021-10-02 11:45am | I10 | PAR - Court 2 |
Andre Diniz
|
Herman Verwey
|
2-6, 1-6 |
N/A | I11 | PAR - Court 3 |
Adriaan Engelbrecht
(Did not play)
|
Thomas Tilney
|
Walkover |
2021-10-02 11:45am | I12 | PAR - Court 4 |
Sidney Sargeant
|
Samuel van der Walt
|
6-2, 2-6, 10-3 |
2021-10-03 9:45am | I13 | WELG - Court 3 |
Sunwoo KIM
|
Herman Verwey
|
6-0, 6-1 |
2021-10-03 9:45am | I14 | WELG - Court 4 |
Thomas Tilney
|
Sidney Sargeant
|
5-7, 6-3, 2-10 |
2021-10-04 9:15am | I15 | WELG - Court 2 |
Sunwoo KIM
|
Sidney Sargeant
|
6-4, 6-3 |
2021-10-04 9:15am | J1 | WELG - Court 3 |
Herman Verwey
|
Thomas Tilney
|
1-6, 3-6 |
2021-10-03 9:45am | K1 | WELG - Court 5 |
Olivier Provoyeur
|
Andre Diniz
|
6-4, 7-6(5) |
2021-10-03 9:45am | K2 | WELG - Court 6 |
Adriaan Engelbrecht
|
Samuel van der Walt
|
4-6, 3-6 |
2021-10-04 9:15am | K3 | WELG - Court 4 |
Olivier Provoyeur
|
Samuel van der Walt
|
6-3, 3-6, 7-10 |
N/A | L1 | WELG - Court 5 |
Andre Diniz
|
Adriaan Engelbrecht
(Did not play)
|
Walkover |
2021-10-02 11:45am | M2 | PAR - Court 6 |
Eckart Visser
|
Siegfried Visser
|
3-6, 0-6 |
2021-10-02 11:45am | M3 | PAR - Court 7 |
Quinn Abercrombie
|
Tassius Junior CHIGARIRO
|
3-6, 6-4, 3-10 |
2021-10-03 11:00am | M6 | WELG - Court 1 |
Tassius Junior CHIGARIRO
|
Gustav Lombard
|
4-6, 6-4, 8-10 |
2021-10-04 9:15am | M7 | WELG - Court 6 |
Siegfried Visser
|
Gustav Lombard
|
6-1, 6-4 |
2021-10-04 10:30am | O3 | WELG - Court 1 |
Eckart Visser
|
Quinn Abercrombie
|
0-6, 5-7 |