BS 14 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Corne Retief | Brackenfell Primary | No | - | |
[2] | Thomas Wilson | Rhenish Laerskool | No | - | |
[3] | Cornelius Verwey | ZA | Evertsdal Tennis Club | No | - |
- | Joshua van Graan | Rhenish Laerskool | No | - | |
- | Robert Smith | ZA | Rhenish Laerskool | No | - |
- | James Goodchild-Brown | ZA | Constantia Tennis Club | No | - |
- | Tommy Muller | ZA | Paarl Boys High | No | - |
- | Izak Burger jnr | ZA | Laerskool Lochnerhof | No | - |
- | Juvan Weyers | De Hoop Primary School | No | - | |
- | Beveldon Smith | ZA | Western Cape | No | - |
- | Jaco Smith | ZA | De Villiers Graaff Primary School | No | - |
- | Timothy Kotze | ZA | Paarl Boys' High School | No | - |
- | Nelius Swart | PAARL BOYS PRIMARY SCHOOL | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | MILN - Court 1 |
Beveldon Smith
(Did not play)
|
Robert Smith
|
Walkover |
2021-10-01 1:30pm | A4 | MILN - Court 2 |
Tommy Muller
|
Izak Burger jnr
|
6-2, 7-5 |
2021-10-01 1:30pm | A5 | MILN - Court 3 |
James Goodchild-Brown
|
Jaco Smith
|
6-4, 2-6, 3-6 |
2021-10-01 1:30pm | A6 | MILN - Court 4 |
Joshua van Graan
|
Nelius Swart
|
5-7, 2-6 |
2021-10-01 1:30pm | A7 | MILN - Court 5 |
Juvan Weyers
|
Timothy Kotze
|
6-3, 6-0 |
2021-10-01 4:00pm | A9 | MILN - Court 1 |
Corne Retief [1]
|
Robert Smith
|
6-2, 6-2 |
2021-10-01 4:00pm | A10 | MILN - Court 2 |
Cornelius Verwey [3]
|
Tommy Muller
|
2-6, 2-6 |
2021-10-01 4:00pm | A11 | MILN - Court 3 |
Jaco Smith
|
Nelius Swart
|
4-6, 4-6 |
2021-10-01 4:00pm | A12 | MILN - Court 4 |
Juvan Weyers
|
Thomas Wilson [2]
|
7-5, 3-6, 6-4 |
2021-10-03 11:00am | A13 | PAR - Court 4 |
Corne Retief [1]
|
Tommy Muller
|
3-6, 3-6 |
2021-10-03 11:00am | A14 | PAR - Court 3 |
Nelius Swart
|
Juvan Weyers
|
3-6, 4-6 |
2021-10-04 10:30am | A15 | PAR - Court 8 |
Tommy Muller
|
Juvan Weyers
|
6-2, 0-6, 2-6 |
2021-10-04 11:45am | B1 | PAR - Court 1 |
Corne Retief [1]
|
Nelius Swart
|
4-6, 2-6 |
2021-10-03 11:00am | C1 | PAR - Court 5 |
Robert Smith
|
Cornelius Verwey [3]
|
2-6, 3-6 |
2021-10-03 11:00am | C2 | PAR - Court 6 |
Jaco Smith
|
Thomas Wilson [2]
|
6-4, 6-3 |
2021-10-04 11:45am | C3 | PAR - Court 2 |
Cornelius Verwey [3]
|
Jaco Smith
|
5-7, 6-4, 7-10 |
2021-10-04 11:45am | D1 | PAR - Court 3 |
Robert Smith
|
Thomas Wilson [2]
|
2-6, 1-6 |
2021-10-02 8:30am | E3 | PAR - Court 7 |
James Goodchild-Brown
|
Joshua van Graan
|
6-0, 6-4 |
2021-10-03 11:00am | E6 | PAR - Court 7 |
James Goodchild-Brown
|
Timothy Kotze
|
6-1, 6-4 |
2021-10-04 11:45am | E7 | PAR - Court 4 |
Izak Burger jnr
|
James Goodchild-Brown
(Ret.)
|
1-0 Retired |