Top Guns National Finals
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
- | Linique THERON | Namibian Police Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Nikolai HENSBERG | ZA | Beacon Bay Tennis Club | No partner | No | - |
- | Jacqui BOYD | Camps Bay Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Philip FRANKEN | Camps Bay Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Gerrit Snyman | No partner | No | - | ||
- | michelle van staden | Kenridge Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Ashleigh Milne | ZA | Old Selbornian Tennis Club | No partner | No | - |
- | Ester de Kock | ZA | Sannieshof Tennis Club | No partner | No | - |
- | Bettina Meyer | Vlottenburg Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Keith Lindsay | Schoombee Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Hubert BADENHORST | ZA | No partner | No | - | |
- | Tyrone Mnguni | Wits University Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Paseka MOTSAMAI | Curro Heuwelkruin Primary | No partner | No | - | |
- | Refiloe MOLAOA | ZA | Pukke Tennis Club | No partner | No | - |
- | Jennifer Milne | No partner | No | - | ||
- | Lente TALJARD | ZA | Cradock Tennis Club | No partner | No | - |
- | Carin Janse van Rensburg | Cradock Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Janré VILJOEN | Sunridge Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Tiaan MOSTERT | ZA | Eastern Cape | No partner | No | - |
- | Maaike Ferreira | George Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Eduard STEYLS | Great Tennis | No partner | No | - | |
- | MARGO LANDMANN | Bethlehem Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Gina MOOLMAN | NA | Oranje Meisies Hoër | No partner | No | - |
- | Arne NEL | ZA | Oud Studente Tennis | No partner | No | - |
- | Lienke de Kock | ZA | Oud Studente Tennis | No partner | No | - |
- | Heinrich WILLEMSE | ZA | Cepha Tennis Club | No partner | No | - |
- | Anton Meyer | Vlottenburg Boere Tennisklub | No partner | No | - | |
- | Kim PETERS | ZA | Marks Park Sports Club | No partner | No | - |
- | PAUL TRUMPELMANN | Marks Park Sports Club | No partner | No | - | |
- | LISA WADE | Marks Park Sports Club | No partner | No | - | |
- | Olebogeng SETLHODI | ZA | Arthur Ashe Tennis Club | No partner | No | - |
- | Patrick WYSOCZARSKI | ZA | Killarney Tennis Club | No partner | No | - |
- | Kagiso SETLHODI | ZA | No partner | No | - | |
- | Zinhle KHUMALO | No partner | No | - | ||
- | Marnu Meyer | Vlottenburg Tennisclub | No partner | No | - | |
- | Vanessa Eaton | ZA | Parkrand Tennis Complex | No partner | No | - |
- | Debbie VAN ASWEGEN | ZA | Parkrand Tennis Complex | No partner | No | - |
- | Henco DOMAN | ZA | Parkrand Tennis Complex | No partner | No | - |
- | Kaylin De Beer | ZA | Koedoepark Tennis Club | No partner | No | - |
- | Emile Nolte | Lynnwood Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Marcay CILLIE | Lynnwood Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Reynard Steenkamp | Irene Country Club Tennis | No partner | No | - | |
- | Bianca SWANEPOEL | No partner | No | - | ||
- | Tracey Stewart | Westville Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Lettica VENTER | ZA | Westville Tennis Club | No partner | No | - |
- | Hilton Henderson | Westville Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Bruce Young | ZA | Westville Tennis Club | No partner | No | - |
- | Marti MULLIGAN | ZA | Pietersburg Tennis Club | No partner | Yes | mulligan marti |
- | ERIKA TWINE | ZA | Polokwane Tennis Club | No partner | No | - |
- | Charl BASSON | ZA | Hoer Tegniese Skool Middelburg | No partner | No | - |
- | Lydia WILSENACH | ZA | Hoerskool Generaal Hertzog | No partner | No | - |
- | Benita Du Plooy | ZA | Middelburg Country Club | No partner | No | - |
- | Marlese WILKE | ZA | Hopetown High | No partner | No | - |
- | Marlize Swiegers | Park Tennis Club | No partner | No | - | |
- | Andre SWIEGERS | ZA | Park Tennis Club | No partner | No | - |
- | Johan SWIEGERS | ZA | Park Tennis Club | No partner | No | - |
- | Lene Ehlers | ZA | Vlottenburg Tennisclub | No partner | No | - |
- | Dorithy Cloete | ZA | Old Mutual Sports Club | No partner | No | - |
- | Ridah Jappie | Old Mutual Sports Club | No partner | No | - | |
- | Loretta Abrahams | Old Mutual Sports Club | No partner | No | - | |
- | Fahmi ARIEFDIEN | Old Mutual Sports Club | No partner | No | - | |
- | Jody Claassen | Wynberg Boys High School | No partner | No | - | |
- | Joseph TOWNES | ZA | anthony harris tennis academy | No partner | No | - |
- | Heike JANSE VAN VUUREN | ZA | GREAT Tennis Courts | No partner | No | - |
Withdrawn (On-time) | ||||||
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
- | mulligan marti | No partner | No | - |
X1 | Marks Park (GC) | Parkrand Deuce Bags (GE) | 7-2 | ||
---|---|---|---|---|---|
Men'Doubles |
PAUL TRUMPELMANN
Patrick WYSOCZARSKI
|
Reynard Steenkamp
Henco DOMAN
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 8:00am |
7-5, 7-5 |
Women's Doubles |
Kim PETERS
LISA WADE
|
Vanessa Eaton
Debbie VAN ASWEGEN
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 8:00am |
6-3, 6-3 |
Mixed Doubles |
PAUL TRUMPELMANN
LISA WADE
|
Reynard Steenkamp
Vanessa Eaton
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 8:00am |
3-6, 7-5, 4-6 |
X2 | Old Selbornian Tennis Club (Buffalo) | Marks Park (GC) | 1-8 | ||
Men'Doubles |
Nikolai HENSBERG
Joseph TOWNES
|
PAUL TRUMPELMANN
Patrick WYSOCZARSKI
|
Sun - Court 1 | 2021-11-20 11:00am |
2-6, 6-2, 3-6 |
Women's Doubles |
Ashleigh Milne
Jennifer Milne
|
Kim PETERS
LISA WADE
|
Sun - Court 1 | 2021-11-20 11:00am |
2-6, 2-6 |
Mixed Doubles |
Nikolai HENSBERG
Ashleigh Milne
|
PAUL TRUMPELMANN
LISA WADE
|
Sun - Court 1 | 2021-11-20 11:00am |
3-6, 3-6 |
X3 | Marks Park (GC) | Middelburg Country Club (MP) | 6-2 | ||
Men'Doubles |
PAUL TRUMPELMANN
Patrick WYSOCZARSKI
|
Charl BASSON
Kaylin De Beer
|
Sun - Court 1 | 2021-11-20 8:00am |
6-4, 6-3 |
Women's Doubles |
Kim PETERS
LISA WADE
|
Lydia WILSENACH
Benita Du Plooy
|
Sun - Court 1 | 2021-11-20 8:00am |
6-2, 6-3 |
Mixed Doubles |
PAUL TRUMPELMANN
LISA WADE
|
Charl BASSON
Benita Du Plooy
|
Sun - Court 1 | 2021-11-20 8:00am |
6-7(2), 4-6 |
X4 | Old Selbornian Tennis Club (Buffalo) | Parkrand Deuce Bags (GE) | 0-8 | ||
Men'Doubles |
Nikolai HENSBERG
Joseph TOWNES
|
Reynard Steenkamp
Henco DOMAN
|
Sun - Court 2 | 2021-11-20 8:00am |
6-7, 4-6 |
Women's Doubles |
Ashleigh Milne
Jennifer Milne
|
Vanessa Eaton
Debbie VAN ASWEGEN
|
Sun - Court 2 | 2021-11-20 8:00am |
4-6, 4-6 |
Mixed Doubles |
Nikolai HENSBERG
Jennifer Milne
|
Reynard Steenkamp
Debbie VAN ASWEGEN
|
Sun - Court 2 | 2021-11-20 8:00am |
3-6, 5-7 |
X5 | Parkrand Deuce Bags (GE) | Middelburg Country Club (MP) | 8-3 | ||
Men'Doubles |
Reynard Steenkamp
Henco DOMAN
|
Charl BASSON
Kaylin De Beer
|
Sun - Court 2 | 2021-11-21 8:00am |
6-3, 6-7, 6-3 |
Women's Doubles |
Vanessa Eaton
Debbie VAN ASWEGEN
|
Lydia WILSENACH
Benita Du Plooy
|
Sun - Court 2 | 2021-11-21 8:00am |
7-5, 4-6, 6-4 |
Mixed Doubles |
Reynard Steenkamp
Debbie VAN ASWEGEN
|
Charl BASSON
Benita Du Plooy
|
Sun - Court 2 | 2021-11-21 8:00am |
6-3, 4-6, 6-4 |
X6 | Middelburg Country Club (MP) | Old Selbornian Tennis Club (Buffalo) | 7-3 | ||
Men'Doubles |
Charl BASSON
Kaylin De Beer
|
Nikolai HENSBERG
Joseph TOWNES
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 8:00am |
4-6, 7-5, 7-6 |
Women's Doubles |
Lydia WILSENACH
Benita Du Plooy
|
Ashleigh Milne
Jennifer Milne
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 8:00am |
3-6, 7-5, 6-7 |
Mixed Doubles |
Charl BASSON
Benita Du Plooy
|
Nikolai HENSBERG
Jennifer Milne
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 8:00am |
6-4, 6-3 |
X7 | Camps Bay (WP) | Lynnwood (GN) | 6-2 | ||
Men'Doubles |
Jody Claassen
Philip FRANKEN
|
Emile Nolte
Marcay CILLIE
|
Sun - Court 4 | 2021-11-21 8:00am |
6-3, 7-5 |
Women's Doubles |
Jacqui BOYD
michelle van staden
|
Bianca SWANEPOEL
Linique THERON
|
Sun - Court 4 | 2021-11-21 8:00am |
4-6, 4-6 |
Mixed Doubles |
Jody Claassen
michelle van staden
|
Marcay CILLIE
Bianca SWANEPOEL
|
Sun - Court 4 | 2021-11-21 8:00am |
6-3, 6-4 |
X8 | Vlottenburg Tennis Club (Winelands) | Camps Bay (WP) | 0-8 | ||
Men'Doubles |
Anton Meyer
Marnu Meyer
|
Jody Claassen
Philip FRANKEN
|
Sun - Court 3 | 2021-11-20 11:00am |
4-6, 2-6 |
Women's Doubles |
Bettina Meyer
Lene Ehlers
|
Jacqui BOYD
michelle van staden
|
Sun - Court 3 | 2021-11-20 11:00am |
2-6, 3-6 |
Mixed Doubles |
Anton Meyer
Lene Ehlers
|
Jody Claassen
michelle van staden
|
Sun - Court 3 | 2021-11-20 11:00am |
3-6, 4-6 |
X9 | Camps Bay (WP) | Park Tennis Club (NC) | 8-0 | ||
Men'Doubles |
Jody Claassen
Philip FRANKEN
|
Andre SWIEGERS
Johan SWIEGERS
|
Sun - Court 3 | 2021-11-20 8:00am |
6-2, 6-3 |
Women's Doubles |
Jacqui BOYD
michelle van staden
|
Marlese WILKE
Marlize Swiegers
|
Sun - Court 3 | 2021-11-20 8:00am |
6-4, 6-4 |
Mixed Doubles |
Jody Claassen
michelle van staden
|
Andre SWIEGERS
Marlize Swiegers
|
Sun - Court 3 | 2021-11-20 8:00am |
6-3, 6-4 |
X10 | Vlottenburg Tennis Club (Winelands) | Lynnwood (GN) | 2-7 | ||
Men'Doubles |
Anton Meyer
Marnu Meyer
|
Emile Nolte
Marcay CILLIE
|
Sun - Court 5 | 2021-11-20 8:00am |
5-7, 7-6(3), 6-2 |
Women's Doubles |
Bettina Meyer
Lene Ehlers
|
Bianca SWANEPOEL
Linique THERON
|
Sun - Court 5 | 2021-11-20 8:00am |
4-6, 2-6 |
Mixed Doubles |
Anton Meyer
Lene Ehlers
|
Emile Nolte
Linique THERON
|
Sun - Court 5 | 2021-11-20 8:00am |
6-7, 3-6 |
X11 | Lynnwood (GN) | Park Tennis Club (NC) | 8-0 | ||
Men'Doubles |
Emile Nolte
Marcay CILLIE
|
Andre SWIEGERS
Johan SWIEGERS
|
Sun - Court 4 | 2021-11-20 11:00am |
7-5, 6-3 |
Women's Doubles |
Bianca SWANEPOEL
Linique THERON
|
Marlese WILKE
Marlize Swiegers
|
Sun - Court 4 | 2021-11-20 11:00am |
6-2, 6-3 |
Mixed Doubles |
Emile Nolte
Linique THERON
|
Andre SWIEGERS
Marlize Swiegers
|
Sun - Court 4 | 2021-11-20 11:00am |
6-3, 6-4 |
X12 | Park Tennis Club (NC) | Vlottenburg Tennis Club (Winelands) | 2-7 | ||
Men'Doubles |
Andre SWIEGERS
Johan SWIEGERS
|
Anton Meyer
Marnu Meyer
|
Sun - Court 5 | 2021-11-21 8:00am |
3-6, 2-6 |
Women's Doubles |
Marlese WILKE
Marlize Swiegers
|
Bettina Meyer
Lene Ehlers
|
Sun - Court 5 | 2021-11-21 8:00am |
4-6, 3-6 |
Mixed Doubles |
Andre SWIEGERS
Marlize Swiegers
|
Anton Meyer
Lene Ehlers
|
Sun - Court 5 | 2021-11-21 8:00am |
3-6, 6-2, 6-2 |
X13 | KOVSIES (FS) | Great Tennis (EDEN) | 7-2 | ||
Men'Doubles |
Arne NEL
Heinrich WILLEMSE
|
Eduard STEYLS
Keith Lindsay
|
Sun - Court 6 | 2021-11-21 8:00am |
6-2, 6-2 |
Women's Doubles |
Lienke de Kock
Ester de Kock
|
Heike JANSE VAN VUUREN
Maaike Ferreira
|
Sun - Court 6 | 2021-11-21 8:00am |
3-6, 6-3, 5-7 |
Mixed Doubles |
Arne NEL
Ester de Kock
|
Eduard STEYLS
Maaike Ferreira
|
Sun - Court 6 | 2021-11-21 8:00am |
6-4, 6-4 |
X14 | Arthur Ashe (GC) | KOVSIES (FS) | 0-8 | ||
Men'Doubles |
Kagiso SETLHODI
Tyrone Mnguni
|
Arne NEL
Heinrich WILLEMSE
|
Sun - Court 5 | 2021-11-20 11:00am |
3-6, 2-6 |
Women's Doubles |
Olebogeng SETLHODI
Zinhle KHUMALO
|
Lienke de Kock
Ester de Kock
|
Sun - Court 5 | 2021-11-20 11:00am |
3-6, 3-6 |
Mixed Doubles |
Kagiso SETLHODI
Zinhle KHUMALO
|
Arne NEL
Ester de Kock
|
Sun - Court 5 | 2021-11-20 11:00am |
2-6, 2-6 |
X15 | KOVSIES (FS) | OLD MUTUAL (WP) | 8-0 | ||
Men'Doubles |
Arne NEL
Heinrich WILLEMSE
|
Fahmi ARIEFDIEN
Ridah Jappie
|
Sun - Court 6 | 2021-11-20 8:00am |
6-2, 6-2 |
Women's Doubles |
Lienke de Kock
Ester de Kock
|
Dorithy Cloete
Loretta Abrahams
|
Sun - Court 6 | 2021-11-20 8:00am |
6-4, 6-4 |
Mixed Doubles |
Heinrich WILLEMSE
Lienke de Kock
|
Fahmi ARIEFDIEN
Dorithy Cloete
|
Sun - Court 6 | 2021-11-20 8:00am |
6-4, 6-3 |
X16 | Arthur Ashe (GC) | Great Tennis (EDEN) | 1-8 | ||
Men'Doubles |
Kagiso SETLHODI
Tyrone Mnguni
|
Eduard STEYLS
Keith Lindsay
|
Sun - Court 7 | 2021-11-20 8:00am |
4-6, 6-4, 4-6 |
Women's Doubles |
Olebogeng SETLHODI
Zinhle KHUMALO
|
Heike JANSE VAN VUUREN
Maaike Ferreira
|
Sun - Court 7 | 2021-11-20 8:00am |
2-6, 3-6 |
Mixed Doubles |
Kagiso SETLHODI
Zinhle KHUMALO
|
Eduard STEYLS
Maaike Ferreira
|
Sun - Court 7 | 2021-11-20 8:00am |
4-6, 2-6 |
X17 | Great Tennis (EDEN) | OLD MUTUAL (WP) | 8-1 | ||
Men'Doubles |
Eduard STEYLS
Keith Lindsay
|
Fahmi ARIEFDIEN
Ridah Jappie
|
Sun - Court 6 | 2021-11-20 11:00am |
6-4, 6-3 |
Women's Doubles |
Heike JANSE VAN VUUREN
Maaike Ferreira
|
Dorithy Cloete
Loretta Abrahams
|
Sun - Court 6 | 2021-11-20 11:00am |
6-2, 6-3 |
Mixed Doubles |
Eduard STEYLS
Maaike Ferreira
|
Ridah Jappie
Loretta Abrahams
|
Sun - Court 6 | 2021-11-20 11:00am |
6-7, 6-2, 6-3 |
X18 | OLD MUTUAL (WP) | Arthur Ashe (GC) | 7-4 | ||
Men'Doubles |
Fahmi ARIEFDIEN
Ridah Jappie
|
Kagiso SETLHODI
Tyrone Mnguni
|
Sun - Court 7 | 2021-11-21 8:00am |
6-4, 6-7(3), 4-6 |
Women's Doubles |
Dorithy Cloete
Loretta Abrahams
|
Olebogeng SETLHODI
Zinhle KHUMALO
|
Sun - Court 7 | 2021-11-21 8:00am |
6-0, 4-6, 6-3 |
Mixed Doubles |
Fahmi ARIEFDIEN
Loretta Abrahams
|
Kagiso SETLHODI
Zinhle KHUMALO
|
Sun - Court 7 | 2021-11-21 8:00am |
6-4, 5-7, 6-4 |
X19 | North-West University (NW) | WESTVILLE TENNIS CLUB (KZN) | 7-3 | ||
Men'Doubles |
Hubert BADENHORST
Janré VILJOEN
|
Hilton Henderson
Bruce Young
|
Sun - Court 8 | 2021-11-21 8:00am |
6-7, 6-4, 6-7 |
Women's Doubles |
Gina MOOLMAN
MARGO LANDMANN
|
Tracey Stewart
Lettica VENTER
|
Sun - Court 8 | 2021-11-21 8:00am |
6-3, 6-4 |
Mixed Doubles |
Hubert BADENHORST
MARGO LANDMANN
|
Hilton Henderson
Lettica VENTER
|
Sun - Court 8 | 2021-11-21 8:00am |
3-6, 7-6, 7-6 |
X20 | Cradock Tennis Club (NMB) | North-West University (NW) | 0-8 | ||
Men'Doubles |
Tiaan MOSTERT
Gerrit Snyman
|
Hubert BADENHORST
Janré VILJOEN
|
Sun - Court 7 | 2021-11-20 11:00am |
3-6, 3-6 |
Women's Doubles |
Lente TALJARD
Carin Janse van Rensburg
|
Gina MOOLMAN
MARGO LANDMANN
|
Sun - Court 7 | 2021-11-20 11:00am |
3-6, 5-7 |
Mixed Doubles |
Tiaan MOSTERT
Carin Janse van Rensburg
|
Hubert BADENHORST
MARGO LANDMANN
|
Sun - Court 7 | 2021-11-20 11:00am |
6-7, 5-7 |
X21 | North-West University (NW) | Nettsetter (LIM) | 8-0 | ||
Men'Doubles |
Hubert BADENHORST
Janré VILJOEN
|
Refiloe MOLAOA
Paseka MOTSAMAI
|
Sun - Court 8 | 2021-11-20 8:00am |
6-3, 6-3 |
Women's Doubles |
Gina MOOLMAN
MARGO LANDMANN
|
Marti MULLIGAN
ERIKA TWINE
|
Sun - Court 8 | 2021-11-20 8:00am |
6-3, 6-4 |
Mixed Doubles |
Hubert BADENHORST
MARGO LANDMANN
|
Refiloe MOLAOA
ERIKA TWINE
|
Sun - Court 8 | 2021-11-20 8:00am |
6-3, 7-5 |
X22 | Cradock Tennis Club (NMB) | WESTVILLE TENNIS CLUB (KZN) | 10-5 | ||
Men'Doubles |
Tiaan MOSTERT
Gerrit Snyman
|
Hilton Henderson
Bruce Young
|
Sun - Court 4 | 2021-11-20 8:00am |
6-3, 6-4 |
Women's Doubles |
Lente TALJARD
Carin Janse van Rensburg
|
Tracey Stewart
Lettica VENTER
|
Sun - Court 4 | 2021-11-20 8:00am |
6-4, 6-7, 7-6 |
Mixed Doubles |
Tiaan MOSTERT
Carin Janse van Rensburg
|
Hilton Henderson
Lettica VENTER
|
Sun - Court 4 | 2021-11-20 8:00am |
4-6, 4-6 |
X23 | WESTVILLE TENNIS CLUB (KZN) | Nettsetter (LIM) | 8-0 | ||
Men'Doubles |
Hilton Henderson
Bruce Young
|
Refiloe MOLAOA
Paseka MOTSAMAI
|
Sun - Court 8 | 2021-11-20 11:00am |
6-3, 6-2 |
Women's Doubles |
Tracey Stewart
Lettica VENTER
|
Marti MULLIGAN
ERIKA TWINE
|
Sun - Court 8 | 2021-11-20 11:00am |
6-4, 6-2 |
Mixed Doubles |
Hilton Henderson
Lettica VENTER
|
Refiloe MOLAOA
ERIKA TWINE
|
Sun - Court 8 | 2021-11-20 11:00am |
6-3, 6-4 |
X24 | Nettsetter (LIM) | Cradock Tennis Club (NMB) | 0-8 | ||
Men'Doubles |
Refiloe MOLAOA
Paseka MOTSAMAI
|
Tiaan MOSTERT
Gerrit Snyman
|
Sun - Court 3 | 2021-11-21 8:00am |
3-6, 4-6 |
Women's Doubles |
Marti MULLIGAN
ERIKA TWINE
|
Lente TALJARD
Carin Janse van Rensburg
|
Sun - Court 3 | 2021-11-21 8:00am |
4-6, 2-6 |
Mixed Doubles |
Refiloe MOLAOA
ERIKA TWINE
|
Tiaan MOSTERT
Carin Janse van Rensburg
|
Sun - Court 3 | 2021-11-21 8:00am |
3-6, 4-6 |
A1 | Marks Park (GC) | KOVSIES (FS) | 11-4 | ||
Men'Doubles |
PAUL TRUMPELMANN
Patrick WYSOCZARSKI
|
Arne NEL
Heinrich WILLEMSE
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 11:00am |
6-4, 7-6 |
Women's Doubles |
Kim PETERS
LISA WADE
|
Lienke de Kock
Ester de Kock
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 11:00am |
7-5, 6-2 |
Mixed Doubles |
PAUL TRUMPELMANN
LISA WADE
|
Arne NEL
Ester de Kock
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 11:00am |
6-3, 4-6, 2-6 |
A2 | Camps Bay (WP) | North-West University (NW) | 10-0 | ||
Men'Doubles |
Jody Claassen
Philip FRANKEN
|
Hubert BADENHORST
Janré VILJOEN
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 11:00am |
6-4, 6-2 |
Women's Doubles |
Jacqui BOYD
michelle van staden
|
Gina MOOLMAN
MARGO LANDMANN
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 11:00am | No Result |
Mixed Doubles |
Philip FRANKEN
Jacqui BOYD
|
Hubert BADENHORST
MARGO LANDMANN
|
Sun - Court 1 | 2021-11-21 11:00am |
6-2, 6-3 |
A3 | Marks Park (GC) | Camps Bay (WP) | 1-10 | ||
Men'Doubles |
PAUL TRUMPELMANN
Patrick WYSOCZARSKI
|
Jody Claassen
Philip FRANKEN
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
6-7(2), 7-6(5), 3-6 |
Women's Doubles |
Kim PETERS
LISA WADE
|
Jacqui BOYD
michelle van staden
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
5-7, 6-7(9) |
Mixed Doubles |
Patrick WYSOCZARSKI
Kim PETERS
|
Jody Claassen
Jacqui BOYD
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am | No Result |
B1 | KOVSIES (FS) | North-West University (NW) | 10-0 | ||
Men'Doubles |
Arne NEL
Heinrich WILLEMSE
|
Hubert BADENHORST
Janré VILJOEN
|
Sun - Court 1 | TBD |
6-4, 7-5 |
Women's Doubles |
Lienke de Kock
Ester de Kock
|
Gina MOOLMAN
MARGO LANDMANN
|
Sun - Court 1 | TBD |
6-3, 7-5 |
Mixed Doubles |
Arne NEL
Ester de Kock
|
Hubert BADENHORST
Gina MOOLMAN
|
Sun - Court 1 | TBD | No Result |
C1 | Parkrand Deuce Bags (GE) | Great Tennis (EDEN) | 5-10 | ||
Men'Doubles |
Reynard Steenkamp
Henco DOMAN
|
Eduard STEYLS
Keith Lindsay
|
Sun - Court 3 | 2021-11-21 11:00am |
7-5, 6-4 |
Women's Doubles |
Vanessa Eaton
Debbie VAN ASWEGEN
|
Heike JANSE VAN VUUREN
Maaike Ferreira
|
Sun - Court 3 | 2021-11-21 11:00am |
6-7, 3-6 |
Mixed Doubles |
Reynard Steenkamp
Vanessa Eaton
|
Keith Lindsay
Heike JANSE VAN VUUREN
|
Sun - Court 3 | 2021-11-21 11:00am |
6-3, 2-6, 3-6 |
C2 | Lynnwood (GN) | Cradock Tennis Club (NMB) | 1-10 | ||
Men'Doubles |
Emile Nolte
Marcay CILLIE
|
Tiaan MOSTERT
Gerrit Snyman
|
Sun - Court 4 | 2021-11-21 11:00am |
7-6, 3-6, 4-6 |
Women's Doubles |
Bianca SWANEPOEL
Linique THERON
|
Lente TALJARD
Carin Janse van Rensburg
|
Sun - Court 4 | 2021-11-21 11:00am | No Result |
Mixed Doubles |
Emile Nolte
Linique THERON
|
Gerrit Snyman
Lente TALJARD
|
Sun - Court 4 | 2021-11-21 11:00am |
3-6, 5-7 |
C3 | Great Tennis (EDEN) | Cradock Tennis Club (NMB) | 11-5 | ||
Men'Doubles |
Eduard STEYLS
Keith Lindsay
|
Tiaan MOSTERT
Gerrit Snyman
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
6-3, 4-6, 6-7 |
Women's Doubles |
Heike JANSE VAN VUUREN
Maaike Ferreira
|
Lente TALJARD
Carin Janse van Rensburg
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
7-6(5), 6-3 |
Mixed Doubles |
Eduard STEYLS
Heike JANSE VAN VUUREN
|
Tiaan MOSTERT
Lente TALJARD
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
6-3, 5-7, 6-3 |
D1 | Parkrand Deuce Bags (GE) | Lynnwood (GN) | 0-10 | ||
Men'Doubles |
Reynard Steenkamp
Henco DOMAN
|
Emile Nolte
Marcay CILLIE
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am | No Result |
Women's Doubles |
Vanessa Eaton
Debbie VAN ASWEGEN
|
Bianca SWANEPOEL
Linique THERON
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
3-6, 3-6 |
Mixed Doubles |
Henco DOMAN
Vanessa Eaton
|
Marcay CILLIE
Bianca SWANEPOEL
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
3-6, 5-7 |
E1 | Middelburg Country Club (MP) | OLD MUTUAL (WP) | 11-4 | ||
Men'Doubles |
Charl BASSON
Kaylin De Beer
|
Fahmi ARIEFDIEN
Ridah Jappie
|
Sun - Court 5 | 2021-11-21 11:00am |
6-2, 6-3 |
Women's Doubles |
Lydia WILSENACH
Benita Du Plooy
|
Dorithy Cloete
Loretta Abrahams
|
Sun - Court 5 | 2021-11-21 11:00am |
4-6, 6-4, 2-6 |
Mixed Doubles |
Kaylin De Beer
Lydia WILSENACH
|
Fahmi ARIEFDIEN
Loretta Abrahams
|
Sun - Court 5 | 2021-11-21 11:00am |
7-5, 6-3 |
E2 | Vlottenburg Tennis Club (Winelands) | WESTVILLE TENNIS CLUB (KZN) | 1-10 | ||
Men'Doubles |
Anton Meyer
Marnu Meyer
|
Hilton Henderson
Bruce Young
|
Sun - Court 6 | 2021-11-21 11:00am |
6-4, 4-6, 4-6 |
Women's Doubles |
Bettina Meyer
Lene Ehlers
|
Tracey Stewart
Lettica VENTER
|
Sun - Court 6 | 2021-11-21 11:00am |
3-6, 4-6 |
Mixed Doubles |
Marnu Meyer
Bettina Meyer
|
Hilton Henderson
Lettica VENTER
|
Sun - Court 6 | 2021-11-21 11:00am | No Result |
E3 | Middelburg Country Club (MP) | WESTVILLE TENNIS CLUB (KZN) | 0-10 | ||
Men'Doubles |
Charl BASSON
Kaylin De Beer
|
Hilton Henderson
Bruce Young
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
4-6, 4-6 |
Women's Doubles |
Lydia WILSENACH
Benita Du Plooy
|
Tracey Stewart
Lettica VENTER
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
2-6, 3-6 |
Mixed Doubles |
Charl BASSON
Benita Du Plooy
|
Hilton Henderson
Lettica VENTER
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am | No Result |
F1 | OLD MUTUAL (WP) | Vlottenburg Tennis Club (Winelands) | 4-7 | ||
Men'Doubles |
Fahmi ARIEFDIEN
Ridah Jappie
|
Anton Meyer
Marnu Meyer
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
5-7, 6-2, 6-3 |
Women's Doubles |
Dorithy Cloete
Loretta Abrahams
|
Bettina Meyer
Lene Ehlers
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am | No Result |
Mixed Doubles |
Fahmi ARIEFDIEN
Loretta Abrahams
|
Marnu Meyer
Bettina Meyer
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
3-6, 3-6 |
G1 | Old Selbornian Tennis Club (Buffalo) | Arthur Ashe (GC) | 10-0 | ||
Men'Doubles |
Nikolai HENSBERG
Joseph TOWNES
|
Kagiso SETLHODI
Tyrone Mnguni
|
Sun - Court 7 | 2021-11-21 11:00am |
7-5, 6-3 |
Women's Doubles |
Ashleigh Milne
Jennifer Milne
|
Olebogeng SETLHODI
Zinhle KHUMALO
|
Sun - Court 7 | 2021-11-21 11:00am |
6-3, 6-2 |
Mixed Doubles |
Joseph TOWNES
Ashleigh Milne
|
Kagiso SETLHODI
Zinhle KHUMALO
|
Sun - Court 7 | 2021-11-21 11:00am | No Result |
G2 | Park Tennis Club (NC) | Nettsetter (LIM) | 10-0 | ||
Men'Doubles |
Andre SWIEGERS
Johan SWIEGERS
|
Refiloe MOLAOA
Paseka MOTSAMAI
|
Sun - Court 8 | 2021-11-21 11:00am |
6-3, 7-5 |
Women's Doubles |
Marlese WILKE
Marlize Swiegers
|
Marti MULLIGAN
ERIKA TWINE
|
Sun - Court 8 | 2021-11-21 11:00am |
6-4, 6-3 |
Mixed Doubles |
Andre SWIEGERS
Marlese WILKE
|
Refiloe MOLAOA
mulligan marti
|
Sun - Court 8 | 2021-11-21 11:00am | No Result |
G3 | Old Selbornian Tennis Club (Buffalo) | Park Tennis Club (NC) | 10-4 | ||
Men'Doubles |
Nikolai HENSBERG
Joseph TOWNES
|
Andre SWIEGERS
Johan SWIEGERS
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
6-4, 6-3 |
Women's Doubles |
Ashleigh Milne
Jennifer Milne
|
Marlese WILKE
Marlize Swiegers
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
4-6, 4-6 |
Mixed Doubles |
Nikolai HENSBERG
Jennifer Milne
|
Andre SWIEGERS
Marlize Swiegers
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
6-4, 7-5 |
H1 | Arthur Ashe (GC) | Nettsetter (LIM) | 0-10 | ||
Men'Doubles |
Kagiso SETLHODI
Tyrone Mnguni
|
Refiloe MOLAOA
Paseka MOTSAMAI
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
2-6, 5-7 |
Women's Doubles |
Olebogeng SETLHODI
Zinhle KHUMALO
|
Marti MULLIGAN
ERIKA TWINE
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am |
5-7, 3-6 |
Mixed Doubles |
Kagiso SETLHODI
Zinhle KHUMALO
|
Refiloe MOLAOA
ERIKA TWINE
|
Sun - Court 1 | 2021-11-22 8:00am | No Result |