BD 14 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Mika van niekerk | ZA | Wellington Tennis Club | Luke Verwey | No | - |
[1] | Luke Verwey | ZA | Laerskool Eikestad | Mika van niekerk | No | - |
[2] | Nicholas Franken | ZA | Italian Tennis Club | Jonathan Visagie | No | - |
[2] | Jonathan Visagie | ZA | Fairland | Nicholas Franken | No | - |
[3] | Daniël Badenhorst | ZA | Fichardtpark High | Juan-Pierre Crous | No | - |
[3] | Juan-Pierre Crous | ZA | Jim Fouché High School | Daniël Badenhorst | No | - |
[4] | Joshua Smit | ZA | Tygerpoorts Primary | Josua Van den Berg | No | - |
[4] | Josua Van den Berg | Paarl Gimnasium High | Joshua Smit | No | - | |
- | Dante Bolani | Lesedi Muller | No | - | ||
- | Errol King | ZA | Burgersdorp Tennis Club | William Harding | No | - |
- | Jaydee Eybers | Elarduspark Primary | Handré Meyer | No | - | |
- | Handré Meyer | ZA | Tygervalley Primary | Jaydee Eybers | No | - |
- | Jacques Hugo | Rustenburg High | Noah Snell | No | - | |
- | Brink Van Zyl | ZA | Postmusburg Primary | Ethan Moss | No | - |
- | Heinrich Van Den Berg | ZA | Staatspresident Swart | Janko Lamprecht | No | - |
- | Lesedi Muller | ZA | Curro Hazeldene Primary | Dante Bolani | No | - |
- | Janko Lamprecht | ZA | Hoërskool Waterkloof | Heinrich Van Den Berg | No | - |
- | Ethan Moss | Hillcrest Tennis Club | Brink Van Zyl | No | - | |
- | Noah Snell | ZA | Lowveld Juniors | Jacques Hugo | No | - |
- | William Harding | ZA | Lapesa Tennis Club | Errol King | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-03-25 12:45pm | A5 | GRE - Court 3 |
Noah Snell
Jacques Hugo
|
William Harding
Errol King
|
3-6, 4-6 |
2022-03-25 12:45pm | A7 | GRE - Court 4 |
Brink Van Zyl
Ethan Moss
|
Lesedi Muller
Dante Bolani
|
1-6, 0-6 |
2022-03-26 12:45pm | A9 | GRE - Court 9 |
Luke Verwey [1]
Mika van niekerk [1]
|
Jaydee Eybers
Handré Meyer
|
7-5, 6-0 |
2022-03-26 12:45pm | A10 | GRE - Court 10 |
Daniël Badenhorst [3]
Juan-Pierre Crous [3]
|
Janko Lamprecht
Heinrich Van Den Berg
|
5-7, 6-2, 10-3 |
N/A | A11 | GRE - Court 11 |
William Harding
Errol King
|
Joshua Smit [4]
Josua Van den Berg [4]
(Did not play)
|
Walkover |
2022-03-26 12:45pm | A12 | GRE - Court 12 |
Lesedi Muller
Dante Bolani
|
Jonathan Visagie [2]
Nicholas Franken [2]
|
6-3, 6-3 |
2022-03-27 2:00pm | A13 | GRE - Court 19 |
Luke Verwey [1]
Mika van niekerk [1]
|
Daniël Badenhorst [3]
Juan-Pierre Crous [3]
|
6-1, 6-2 |
2022-03-27 2:00pm | A14 | GRE - Court 20 |
William Harding
Errol King
|
Lesedi Muller
Dante Bolani
|
0-6, 1-6 |
2022-03-28 3:30pm | A15 | FS TS - Court 7 |
Luke Verwey [1]
Mika van niekerk [1]
|
Lesedi Muller
Dante Bolani
|
6-2, 6-2 |